Вебінар «Запровадження мікрокваліфікацій як відповідь на виклики євроінтеграції та післявоєнного відновлення: якість, визнання, цифровізація, інклюзія» – кластерний захід з мікрокваліфікацій (27.03.2025 р., онлайн)
27 березня 2025 р. відбувся кластерний захід з мікрокваліфікацій – вебінар «Запровадження мікрокваліфікацій як відповідь на виклики євроінтеграції та післявоєнного відновлення: якість, визнання, цифровізація, інклюзія», організований Національним Еразмус+ офісом в Україні та Національними експертами з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ у співпраці з Міністерством освіти і науки України і Національним агентством кваліфікацій.
ПРОГРАМА захаоду – завантажити.
У заході прийняло участь понад 60 осіб: учасники проєктів Програми ЄС Еразмус+, представники ЗВО, наукових установ, закладів ППТО і ФПВО, МОН, НАК.
Захід відкрили із вступним словом Світлана ШИТІКОВА, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні, та Олег ШАРОВ, генеральний директор Директорату вищої освіти та освіти дорослих, Міністерство освіти і науки України, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+.
Олег ШАРОВ представив учасниками сучасну національну політику з розвитку та визнання результатів неформальної освіти у сфері вищої і фахової передвищої освіти в контексті євроінтеграції та відповів на питання щодо розвитку відповідної законодавчої бази, зокрема проєкту Закону України «Про національну систему кваліфікацій», що обговорюється в Комітеті ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.
Концептуальні питання розвитку і визнання мікрокваліфікацій на національному рівні та кращі практики з розроблення якісних і доступних мікрокваліфікацій презентував Юрій РАШКЕВИЧ, член Національного агентства кваліфікацій; професор Національного університету «Львівська політехніка»; Голова Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+. Результати проєкту Програми ЄС Еразмус+ з розвитку потенціалу професійної освіти (CBVET) «Поза межі Європи із мікрокваліфікаціями» (Beyond Europe with Micro-credentials, BEM, 2022-2025) були у фокусі презентації експерта. Також, він привернув увагу до останніх документів Європейського освітнього простору, зокрема Microcredentials in Higher Education (2024, TUNING); A European approach to micro-credentials (EHEA); Guide to Design, Issue and Recognise Micro-credentials (2023, ETF).
Матеріали ТАМ заходу – міжнародного регіонального семінару HERE «Рамка для ефективного дизайну мікрокваліфікацій: кращі практики та керівництво для розроблення високоякісних кваліфікацій» (A Framework for Effective Microcredential Design: Best Practices and Guidelines for Developing High-Quality Credentials, 11-12.03.2024 р.).
ПРЕЗЕНТАЦІЇ спікерів:
- Національна політика з розвитку та визнання результатів неформальної освіти у сфері вищої освіти в контексті євроінтеграції — Олег ШАРОВ
- Концептуальні питання розвитку і визнання мікрокваліфікацій на національному рівні — Юрій РАШКЕВИЧ
- Кращі практики з розроблення якісних і доступних мікрокваліфікацій — Юрій РАШКЕВИЧ